Vyberte si brýle podle tvaru svého obličeje

Brýle jsou sice dioptrická pomůcka, avšak rámečky zároveň slouží jako doplněk outfitu. Proto si mnozí z nás jejich tvar vybírají podle typu obličeje. Jak tedy vybírat brýle, aby s tvarem obličeje ladily?

Kulatý obličej

Tento tvar je potřeba opticky prodloužit. Vhodné brýle josu tedy takové, které mají úzké rámy a hranaté okraje. Také mohou mít tvar obdélníku. Štíhleji bude vypadat váš v obličej také v případě, že sáhnete pro brýle s výraznějšími horními obrubami. Chybu neuděláte ani s brýlemi bez obrouček, které budu mít širší stranici. Rozhodně si nepořizujte obroučky kulatých tvarů. Ty váš obličej ještě více zakulatí.

Oválný obličej

Tento tvar je dostatečně symetrický a často bývá považován za ideální. Tady budete vybírat brýle celkem jednoduše. Zvolit totiž můžete téměř jakýkoli tvar a jakoukoli barvu. Vhodnou volbou jsou brýlové obroučky podlouhlé, které budu kopírovat tvar vašeho obočí.

Hranatý obličej

Tento tvar má shodnou šířku brady a čela a hranaté lícní kosti. Nebudou vám slušet brýle s příliš malými obroučkami. Můžete si dovolit tvary nebo barvy méně tradiční. Klidně sáhněte do nabídky brýlových obrub výraznějších a mohutnějších, ve výrazných barvách. Chcete-li vyvážit linii očí s konturami obličeje, pořiďte si dioptrické brýle širší, s méně ostrými hranami. Rysy hranatého obličeje zjemní brýle oválnějších tvarů.

Srdcovitý obličej

Větší šířku má obličej v oblasti čela, čelisti jsou užší. Široké čelo minimalizují brýle s lehkými a oblými rámy. Vzhled zjemní vzdušné obroučky. Dobrou volbou jsou brýle, které mají obruby širší ve spodní části.

Na koho se obrátit?

Brýle online nabízí e-shop hotovebryle.cz. Naleznete zde dioptrické brýle určené pro čtení, ajurvédské brýle, brýle sluneční nebo polarizační. Ničím neobvyklým nejsou ani brýle určené pro práci na počítači nebo brýle vhodné pro sportovní aktivity.