České urny nabízí plnohodnotné rozloučení

Lidský život je jako mihnutí. Okamžik, který nám byl propůjčen a který budeme muset jednoho dne vrátit. Zároveň je to dar, který stojí za každou vteřinu. Když odcházíme, měli bychom odcházet šťastni. Ti, kdo truchlí, jsou lidé, které tu zanecháváme. Rodina a přátelé, pro které je náš odchod těžký. Abychom jim vše ulehčili, vyrábíme již několik desetiletí kvalitní české urny.

Kvalitní české porcelánové urny

Každá urna, která vyjde z naší dílny, vzniká s maximální péčí. Během celého procesu projde několikrát rukama našich vyškolených zaměstnanců. Je jí dopřána nejen odborná péče, ale také laskavost lidských rukou, která celý proces provází. České urny jsou tu pro vás již více než třicet let. Svým klientům přináší jen tu nejlepší kvalitu, kterou prověřili již celé generace našich klientů. Kvalitu prvotřídního českého porcelánu můžete koupit v moderním, ale i klasickém designu. Samotný proces výroby sestává z několika kroků.

  • Návrh a prototyp – na začátku je první nákres, podle kterého vznikne pečlivý technický rozkres. Následně vyrobíme sádrovou formu a odlijeme první prototyp, který vypálíme. Pokud dopadl výpal dobře a tvar se nám líbí, přistoupíme k výrobě dalších forem. Od této chvíle odléváme urny v novém designu ve velkém.
  • První výpal – jakmile máme odlito velké množství uren ze sádrových forem, vše projde prvním výpalem, odborně přežahem. To znamená výpalem na nižší teplotu. Zde je stále prostor opracovat na výrobcích sebemenší nedokonalosti.
  • Glazura a ostrý výpal – ostrý nebo také finální. Na opracované výrobky naneseme glazuru, která rychle zasychá. Urny jdou znova do pece, tentokrát na mnohem vyšší teplotu.
  • Dekorování drahými kovy – nyní je na řadě ruční zdobení. Z drahých kovů je nejčastější ozdobou zlato nebo platina, případně barvy, na nichž jsou založeny.
  • Fotografie zesnulého – se zdobením fotografií máme více než dvacet let zkušeností.

Klasické české urny a vsypové urny

Každý pohřeb je individuální. Některý je komorní, jiný velkolepý. Jedno by však mělo zůstat vždy stejné. Pohřeb by měl vytvořit takové prostředí, ve kterém se budete moci rozloučit se vší důstojností a nechat smutek za sebou. České urny vám přináší pouze inspiraci, jak lze celou záležitost pojmout. Rozhodnutí je však na vás.

V nabídce České urny najdete pohřební urny klasické a pohřební urny vsypové. Vždy ve variantách urny barevné, urny bílé a jednoduché urny.

Najdete u nás také stojánky na hrob. Je to oblíbený prvek starších generací, který se opět vrací do módy.