I na jaře se můžete jednoduše potkat s četnými chřipkami

V letošním roce už za sebou máme první dny, kde se teploty pohybovaly kolem krásných dvaceti stupňů a všeobecně se můžeme dnes a denně těšit z mnohem příjemnější a teplejšího počasí. Díky tomu tak začínají také oslabovat hlavně respirační onemocnění, kterým se jinak v podmínkách zimy a vlhka hodně daří.

Jenže i jaro je obdobím, kdy se stále potkáme s jejich zvýšeným výskytem. Navíc i náš organismus prochází určitou reakcí na změnu období, což dočasně může snížit naši přirozenou imunitu.

Nejen nemoci, ale i jarní únava

Typickým doprovodným jevem takové změny, je například jarní únava. To je prvek, kdy naše tělo reaguje na první teplé dny zvýšenou potřebou odpočinku a regenerace. V tomto období je tak extrémně důležitá hlavně kvalitní zdravá strava, kterou mohou doplňovat i různé suplementy. Typickým příkladem mohou být hlavně suplementy jako ochranné nápoje, vitamínové komplexy, aminokyseliny a další, které funkci a regeneraci těla aktivně podporují.

Nepodceňujte rutinní hygienu

Jenže zároveň nesmíme zapomenout na to, že viry a bakterie opravdu nejsou jenom sezonní záležitostí. Nemoc špinavých rukou a podobné problémy můžeme dnes a denně potkat tak i tak. Proto bychom neměli zapomenout na to, užívat hygienické potřeby a díky tomu tak minimalizovat většinu rizik. Typické hygienické potřeby, které obsahují dezinfekční složky, jsou přitom extrémně účinné na kompletní spektrum. A to včetně stop respiračních onemocnění.

I dnes dodržujte opatrnost ohledně koronaviru

Koronavirus sice už zásadně zeslábl, ale i tak je stále poměrně nepříjemnou komplikací pro zdravého člověka a velkým rizikem pro člověka v pokročilém věku, či nemocnou osobu. Tak i tak bychom měli minimálně dávat pozor na příznaky a případně se testovat, abychom o nákaze věděli a mohli se podle toho chovat. Velice příjemné a rychlé antigenní testy ze slin nám dnes navíc dávají možnost pohodlného testování v krátké době. Navíc jsou díky šetrnému odběru vzorku vhodné také pro děti a ty, kteří z dalších testů nemají příjemný pocit, nebo z nich mají dokonce strach.