Ekologická likvidace vozidel pomáhá životnímu prostředí

Žijeme v době, kdy je na ekologii kladen stále větší důraz. Pokud chceme i nadále na této planetě žít, musíme změnit své bezohledné chování k ní. Každý jednotlivec by měl začít především u sebe. Od maličkostí, jako je třídění odpadu, až po větší, jako je zákonem nařízená ekologická likvidace starých a nepojízdných. vozidel Cena ekologické likvidace auta vás možná příjemně překvapí, peníze totiž můžete dostat za svůj vrak vy.

Za svůj vrak můžete získat menší finanční obnos

Na webu sbohemauto.cz objevíte možnost bezplatného odtahu vašeho nepojízdného vozidla. Některé části vašeho autovraku jsou stále použitelné, kovové části se posílají do hutí, a dále najdou uplatnění v mnoha jiných oborech. Za tyto dále použitelné součásti můžete získat menší peněžní obnos.

Pracovníci společnosti SbohemAuto.cz přijedou na vámi určené místo a vůz odtáhnou. K ekologické likvidaci je nutné mít připravenou kopii velkého technického průkazu, občanský průkaz, plnou moc. Pokud telefonicky sdělíte stav vozidla, bude vám sdělena přibližná částka, kterou můžete za svůj automobil získat.

Dochází k rapidně nižšímu znečištění ovzduší

Všichni si přejeme dýchat čerstvý svěží vzduch. Snižovat míru znečištění lze právě tím, že necháme své staré nebo bourané auto ekologicky zlikvidovat, dle zákona o odpadech č. 185/2001 Sb., o odpadech v platném znění. Tento zákon velmi dbá na umírnění znečištění ovzduší.

Zrecyklované autodíly a součástky se požívají v mnoha dalších produktech. To vede k nižší výrobě materiálů, což má za následek nižší míru znečištění ovzduší. Tento postup velmi pomáhá životnímu prostředí, do ovzduší se dostává mnohem méně emisí. Pomáhá také šetřit zdroje, protože používání recyklovaných materiálů místo nových materiálů vyžaduje méně přírodních zdrojů.