Problémy v ženské intimní oblasti se většinou projevují výtokem. Jak poznat, že jde o problém?

Čirý nebo bílý výtok je považován za zdravý. Ale množství a konzistence se může lišit od člověka k člověku. Množství výtoku závisí také na faktorech, jako jsou hormony, váš menstruační cyklus, těhotenství a sexuální aktivita. A mohou nastat chvíle, kdy nevidíte vůbec žádný výtok.

Normální je také výtok v těhotenství.

Čirý vaginální výtok

Považováno za zdravé. Množství, které vypouští, může kolísat, ale to je zcela normální. Můžete například zaznamenat větší výtok po cvičení nebo když jste zapnutý. A konzistence se může díky hormonům lišit v závislosti na tom, kde se ve svém cyklu nacházíte. Příklad: Před ovulací můžete vidět čistý vodnatý výtok a poté čistý lepkavý výtok.

Bílý výtok

Také považováno za zdravé. Pokud si však všimnete konzistence připomínající tvaroh, může to být známkou kvasinkové infekce.

Šedý výtok

Běžný příznak bakteriální vaginózy. Což se stane, když je ve vagíně nerovnováha bakterií.

Žlutý výtok

Je to komplikované. Dokud nemáte žádné další příznaky, bledě žlutý výtok je obvykle známkou zdravé lubrikace. Ale pokud vidíte jasně žlutý nebo žlutozelený odstín, může to být známka infekce nebo pohlavní nemoci, jako chlamydie, kapavka nebo trichomoniáza.

Zelený výtok

Může to být známka STI, jako je kapavka, nebo infekce, jako je BV. A důvod, proč hned navštívit lékaře nebo zamířit na urgentní péči.

Hnědý výtok

Je to běžné na konci menstruace a obvykle se není čeho bát. Ale pokud mezi menstruacemi vidíte hnědý výtok z pochvy, může to být známka infekce.

Černý výtok

Černý výtok je s největší pravděpodobností stará krev, která vytékala déle. Čím déle je krev vystavena kyslíku (a čím pomalejší je váš průtok), tím je tmavší. Další možné důvody černého výtoku jsou zadržený předmět (jako zapomenutý tampon), zmeškaný potrat nebo krvácení z implantace.

Léčivé prostředky značky GYNELLA® určené pro intimní hygienu nebo pro podpůrnou léčbu infekcí jsou známé pro svou kvalitu a účinnost.