Užívání HHC má i své zdravotní výhody

Kanabinoidy jsou nepopiratelně v době své pověstné slávy. Po letech přehlížení ze strany lékařských komunit kvůli právním předpisům se rostlina konopí dostala do centra pozornosti a mnoho komunit a spotřebitelů si všímá kanabinoidů, jako je delta 8 THC (tetrahydrokanabinol), CBD (kanabidiol) a relativního nováček na trhu, hexahydrokanabinol (HHC). Tento jedinečný kanabinoid je v rostlinách konopí přítomen pouze ve stopových množstvích, a přestože je HHC pro běžného spotřebitele novinkou, byl objeven již v roce 1944. Dnes HHC razí cestu jako další cenný kanabinoid na podporu přirozeného zdraví.

Potenciální výhody HHC

HHC je hydrogenovaná forma přirozeně se vyskytujícího kanabinoidu THC. Jinými slovy, kanabinoid má stejnou molekulární strukturu jako THC, ale obsahuje hydrogenované atomy, díky nimž je struktura stabilnější. Zatímco HHC lze extrahovat z konopí ve zlomkových množstvích, většina dostupných produktů HHC obsahuje HHC, který byl synteticky vytvořen manipulací s atomy THC hydrogenací. Hydrogenace je proces, který do určité míry rozloží chemickou strukturu kanabinoidu a poté nahradí některé atomy v molekule atomy vodíku.

Když je molekula THC hydrogenována jako HHC, zachovává si stejnou afinitu ke kanabinoidním receptorům v endokanabinoidním systému, i když vazebný účinek není tak silný. HHC se však také váže na určité receptory bolesti. HHC je také méně náchylný k degradaci oxidací než typické THC. Proto je méně pravděpodobné, že se rozpadne, když je vystaveno UV světlu nebo teplotním rozdílům. Je tedy stabilnější než jiné analogy THC. HHC je forma THC. Proto je to opojný kanabinoid, i když ne tak opojný jako delta-9 THC. Někteří lidé srovnávají účinky HHC s účinky delta-8 THC, o kterém je známo, že je zhruba poloviční než delta-9 THC.

Na HHC je skvělá jeho dostupnost, na trhu je legálně v podobě různých tinktur, gumových bonbónů a také se nabízí jak květy HHC, které můžete kouřit.

Zdravotní přínosy

I když existuje již několik desetiletí, HHC nebyl rozsáhle studován. Jedinečné vlastnosti kanabinoidu THC stojí především za navrhovanými zdravotními přínosy HHC, jako je zacílení na určité typy bolesti, pomoc při spánku, povzbuzení chuti k jídlu a odvrácení nevolnosti. HHC je také běžně schválen pro své relaxační vlastnosti, které mohou být dobré pro snížení stresu.

Léčba bolesti a protizánětlivé účinky: Jedním z potenciálních terapeutických přínosů HHC a THC obecně je léčba bolesti. Jedinečná molekulární konfigurace může přinést vítanou úlevu pro lidi trpící chronickou bolestí. HHC má také potenciál řešit záněty v různých částech těla díky svým protizánětlivým vlastnostem. To může potenciálně zvýšit kvalitu života dlouhodobě trpících různými nemocemi.

Úleva od stresu a zlepšení nálady: Je těžké určit přesné výhody HHC pro duševní zdraví, ale je nepopiratelné, že existuje mnoho uživatelů, kteří přísahají na vlastnosti poskytující úlevu od stresu nebo přinejmenším pro zlepšení nálady. I když neexistuje mnoho definitivního výzkumu na toto téma, uživatelské recenze a posudky vykreslují pozitivní obraz HHC. Může mít potenciál zmírnit příznaky stresu, úzkosti a poruch nálady a poskytnout úlevu a klid těm, kteří to nutně potřebují.

Pokud vás HHC zaujalo a chtěli byste jeho účinky vyzkoušet také navštivte eshop Kratomworld.cz, kde si můžete zajistit vysoce kvalitní HHC květy a mnoho dalších užitečných produktů.