Tento větrný strom má místo listů mikroturbíny k výrobě elektřiny

Stromy, které vytvořila francouzská společnost ‚New Wind‘, jsou úžasným technickým počinem, ale co je důležitější, zasáhly také oblast, kde větrné turbíny často padají – jsou krásné na pohled.

Aeroleaves jsou při točení zcela tiché a mohou generovat energii z větru o rychlosti 5 mph. Může generovat energii z větru přicházejícího v libovolném směru.

Stromy napodobují půvab skutečného křoví, připomínají vám, že příroda je král, ale berou nápady z přírody k vytvoření krásných a užitečných kusů vybavení, které nejen skvěle vypadají, ale pomáhají životnímu prostředí.

Jeden strom Aeroleaves může poskytnout přibližně 3,1 kW, což je dostatečný výkon 15 pouličních lamp na rok. První větrné stromy byly instalovány v Paříži.

Ocelový strom je 36 stop vysoký a 26 stop v průměru. Každý strom má 72 umělých listů větrné turbíny. Kromě výroby energie je také součástí moderního umění.

Větrný strom je navržen tak, aby odolal hurikánu kategorie 3. Stojí 36 500 dolarů, které se podle nich vrátí po několika letech. Myslíme si, že budoucnost obnovitelné energie spočívá v těchto chytrých nápadech, které netlačí na přírodní pouta, ale fungují vedle toho v dokonalé harmonii.