Sledujte nekonečný pohyb: Ručně vyrobená replika Bhaskarova kola

Bhāskarovo kolo bylo vynalezeno v roce 1150 Bhāskarou II, indickým matematikem, ve snaze vytvořit hypotetický stroj na věčný pohyb. Kolo sestávalo ze zakřivených nebo nakloněných paprsků částečně naplněných rtutí. mluvil k druhému, čímž nutí kolo pokračovat v pohybu v neustálé dynamické rovnováze.

Toto je můj domácí stroj na věčný pohyb. Začalo to jako projekt vědeckého veletrhu o obnovitelné energii (poháněné gravitací). Je založen na Bhaskarově designu kola, což je typ převáženého kola… velmi podobný několika návrhům Leonarda Da Vinciho.

Plánuji k němu přidat malý generátor, který bude vyrábět elektřinu – energii zdarma! Moje převážené kolo je podomácku vyrobený stroj na věčný pohyb, který mám v úmyslu přeměnit na generátor za účelem výroby volné energie využitím zemské gravitace.

Je založen na modelu převáženého kola navrženého Bhaskarou (indickým matematikem). Existuje mnoho dalších navržených lidmi, jako jsou; Leonardo da Vinci, Brownian, Gedanken, Honnecourt, Taccola, Zimara a Villard.

Tento stroj může být také známý jako vodní mlýn, perské vodní kolo, Villardovo kolo, Brownova ráčna, masový pákový stroj, gravitační kolo, Bhaskarovo kolo nebo dokonce magické kolo.