Jak inženýři NASA používají origami k navrhování budoucích kosmických lodí

NASA používá origami k vybudování obřího blokátoru hvězd v naději, že zobrazí vzdálené světy. Co vypadá dobře na papíře, může vypadat dobře ve Spac.Origami, japonská tradice skládání papíru, zde inspirovala řadu unikátních designů kosmických lodí.

Není divu, že fascinuje inženýry NASA: origami se může zdát zdánlivě jednoduché a ve svých záhybech skrývá složitou matematiku. Kromě estetické krásy řeší přetrvávající problém, kterému čelí inženýři JPL: jak zabalit co největší množství kosmických lodí do co nejmenšího objemu?

U většiny origami kouzlo pochází ze skládání, nemůžete navrhovat čistě z geometrie. Musíte znát vlastnosti materiálu, abyste pochopili, jak se bude skládat.

Vesmírné origami bychom mohli vidět velmi brzy. CubeSats jsou slibnou aplikací: tyto miniaturizované satelity mají velikost kufříku a NASA v nadcházejících letech zahájí několik klíčových misí pomocí těchto modulárních kosmických lodí. Vzhledem k tomu, že vyžadují tak malý prostor, hmotnost a náklady, je jejich vypouštění snazší.