Robot Atlas společnosti Boston Dynamics se nyní může procházet parkem úplně sám

Jejich robot Atlas je již nyní tím nejagilnějším robotem, jakého kdy svět viděl. To neznamená, že by vláda nedržela pokročilejší roboty pod přísně tajnými zábaly, to je docela dobře možné, ale my jsme byli schopni sledovat pokrok robota Atlas společnosti Boston Dynamics v průběhu let. palců blíž a blíž k případnému povstání robotů.

Atlas je nejnovější z řady pokročilých humanoidních robotů, které vyvíjíme. Řídicí systém Atlas koordinuje pohyby paží, trupu a nohou, aby bylo dosaženo mobilní manipulace celého těla, čímž se značně rozšiřuje jeho dosah a pracovní prostor. Schopnost Atlasu udržovat rovnováhu při provádění úkolů mu umožňuje pracovat ve velkém objemu a přitom zabírat pouze malou stopu.

V nejnovějším klipu od Boston Dynamics vidíme robota Atlas dělat něco, co robota ještě nikdy neviděli dělat… běžící. Tento robot ve skutečnosti běží rychlým tempem a je schopen přeskočit kládu/překážku, když se mu něco postaví do cesty.

Nový Atlas je ve skutečnosti menší a lehčí než předchůdce, váží 80 kg a je vysoký 1,75 metru (5 stop 9 palců). Ale nyní může také skákat, převracet se a skládat police. Dvounohý robot nyní zdánlivě porazil běhání po trávě, což znamená, že ani Parkrun není v bezpečí před tyranií robotů.