Proč jsou kamiony společnosti Liaz jednou z těch nejužívanějších značek po celém světě?

Společnost Liaz je rozhodně jednou z velice zajímavých kamionových značek, které můžeme dnes a denně potkávat na silnících po celé Evropě. Oproti jiným značkám je navíc velice dynamická v tom smyslu, že nabízí v sortimentu i menší druhy kamionů než jenom velké tahače.

Proč je ale tak moc oblíbená nejen mezi motoristy, ale také v dalších oborech? Tak přesně, a to se podíváme v dnešním krátkém výletu do světa kamionů.

Dobrá dostupnost náhradních dílů

Pokud se podíváme na porovnání jednotlivých značek kamionů v ohledu dostupnosti náhradních dílů, tak se dostaneme do poměrně dost jasného rozdělení na několik málo značek, které právě dostupnost mají dobrou. A světe div se, ale náhradní díly Liaz rozhodně do této kategorie patří. Důvodem je už jenom to, že jsou kamiony opravdu hojně rozšířeny po celém světa, a především v Evropě, kde také stojí většinová produkce společnosti na místních logistických firmách. Pochopitelně i další značky, jako je třeba Scania či Volvo, mají svoje velké zastání. Zde ale narážíme na problémy se samotnou cenou.

Cena opravy a údržby vozidla

Je jasné, že ohromné automobilky jako je samotná Scania a Volvo vám dokáží nabídnout mnohem rozmanitější a vyladěnější vozy v mnoha ohledech. Ale následná cena, opravy a údržba, také mohou vyjít extrémně draho. Už jenom cena za primitivní součástky jako vzduchojemy může být až extrémně rozdílní v desítkách a stovkách euro ve prospěch Liaz. Pokud tak hledáte kamiony, které rozhodně nepotřebují extrémně drahý servis, tak je Liaz přesně pro vás.

Jak je to s celkovou výdrží vozu?

Další důležitou otázkou ale je samotná výdrž. Levnější oprava je sice velkou výhodou, ale v případě, kdy bude několikanásobně častější, se její cena najednou vyrovná. Liaz všeobecně není značkou, která by trpěla na specifická poškození. Pochopitelně takové části vozu jako jsou posilovače spojky a jim podobné, se kvůli enormnímu vytížení časem musí vyměnit. Nepočítejte ale rozhodně s tím, že by se pro vás Liaz stal ohromným zákopem pro vyhozené peníze. Zcela naopak, dokáže přinést i zajímavou úsporu.