Jak probíhá vývoj mobilní aplikace?

Úvodní konzultace a specifikace aplikace

Na začátku je vždy konzultace s vybraným vývojářem. Ne každý je vždy schopen do detailu vše specifikovat. Správný vývojář by se ale měl na vše potřebné doptat a pomoci tak vytvořit zadání a základní architekturu aplikace. V některých případech vám ale může pomoci kompletně s celým business modelem aplikace, který je pro úspěšný vývoj mobilní aplikace nutností.

Návrh aplikace

Na základě detailní specifikace je aplikace navrhována. Samozřejmostí jsou všechny potřebné výkresy a prototypy, které jsou průběžně prezentovány zadavateli tak, aby jednotlivé kroky odsouhlasil, vytvořila se identita projektu a mohlo se pokračovat dál.

Programování aplikace

Teprve po odsouhlasení identity projektu se aplikace programuje. Při programování je nutné brát zřetel na odlišná pravidla a požadavky ze strany App Store a Google Play. Protože každý aplikace, ať už pro iOS, tak pro Android, prochází před uvedením na trh velmi pečlivou kontrolou od Applu a Googlu.

Testování a nahrání na Story

Po kontrole a testování aplikace následuje nahrání mobilní aplikace. Pro toto je ale nutné založit si účet u požadovaných Storů. Protože se jedná o poměrně složitý proces, je lepší toto nechat na vývojářské firmě, která se vám o aplikaci stará. Samotným založením účtu to ale nekončí, musíte pak ještě doložit certifikáty a doplnit texty, popisky a kategorie. Teprve poté je možné aplikaci nahrát. Apple nebo Google si pak aplikaci ještě projde a zkontroluje zdrojové kódy i design. Je-li vše v pořádku a v souladu s jejich pravidly, aplikaci publikuje.

A co dál?

Nahráním aplikace to ale nekončí. O naprostou většinu aplikací je potřeba se dále starat. Rozvíjet je, přizpůsobovat trhu a klientům a vše podrobně analyzovat. Také je možné, že budete chtít expandovat na další trhy a vyvinout tedy další aplikace.

Jak jste asi sami postřehli z celého článku, naprosto klíčovým momentem je výběr toho správného vývojáře. Vývojáře, který má zkušenosti. Vývojáře, který má, pokud možno, vlastní designové studio. Vývojáře, který vytváří aplikace na míru a nesnaží se vás napasovat do žádné šablony. Vývojáře, který vám poradí a provede celým procesem. Vývojáře, který přemýšlí za vás, protože má za sebou mnoho úspěšných projektů a celý proces důvěrně zná.